15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
Yerköy İlçemizde ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinliklerinde binlerce vatandaşımız bir araya geldi.
 
        Yerköy’de düzenlenen anma etkinliklerinde vatandaşlar, tekbirler getirerek FETÖ’nün darbe girişimine bir kez daha tepkisini ortaya koydu. Etkinlik, Yerköy Ayanoğlu Mahallemizde bulunan Dr.Sadık Ahmet Parkından,  Meydanda yapılacak etkinliklere, vatandaşların yürüyüşü ile başladı.
 
        Meydanda, Kuran’ı Kerim tilaveti ile devam eden programda konuşan Yerköy Kaymakamı Nevzat ŞENGÖK,  15 Temmuz’un yıl dönümü münasebetiyle dosta düşmana birliklerini, beraberliklerini bir defa daha göstermek ve şehitleri, gazileri hayırla yad etmek için alanda toplandıklarını söyledi, "İnşallah, Allah bize bir daha böyle kötü günleri yaşatmasın." diyen ŞENGÖK, bir yıl önce Türkiye’nin tarihindeki en büyük ihanetlerden birisinin yaşandığını dile getirdi, Kaymakam ŞENGÖK, milletin bu ihaneti asla unutmayacağını söyleyerek, bu vatanın, bu milletin ayakta kalmasını şehitlerin kanlarına ve canlarına borçlu olduğunu belirtti.
 
        Etkinliklere gece geç saatlere kadar devam edilerek, Yerköy Kaymakamlığı ve sivil toplum kuruluşlarınca çeşitli ikramlarda bulunuldu.